Entries by Katarzyna Galla

Polskie specjały

Grupa Bratki 7 listopada uczyła się robić pierogi i kluski śląskie z masy solnej. Każdy podał swoje wyroby na przygotowanej wcześniej papierowej zastawie. Prawdziwe pierogi z truskawkami zrobiła nam Pani Gosia, które z apetytem zjedliśmy popijając kompotem z truskawek.

Festiwal Piosenki Patriotycznej

8 listopada w Wólce Grodziskiej odbył się III Festiwal Piosenki Patriotycznej, której koordynatorem była Elwira Stępkowska i Dominika Reczulska. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań. Dzieci obejrzały również film „Symbole narodowe”, a zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Laureaci konkursu: I miejsce   – Grupa […]

Dzień Jeża

7 listopada w grupie „Bławatki” odbyło się zajęcie otwarte „Dzień Jeża”. Rodzice mogli zapoznać się z prowadzoną w grupie symultaniczno-sekwencyjną nauką czytania, a taże zobaczyć jak dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej, czy potrafi skupić się podczas zajęć oraz czy zapamiętuje i wykonuje polecenia.  

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” grupę Niezapominajek odwiedziła mama Lilianny i przeczytała dwie bajki pt. „Leśna zupa grzybowa” oraz „Dlaczego bobry budują tamy”. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas.

W ogrodzie króla Kraka

Podczas dzisiejszej Audycji muzycznej przedszkolaki zapoznały się z brzmieniem trąbki. Poznały  budowę instrumentu oraz sekret wydawania dźwięku. Pisemka, bohaterka naszych spotkań z muzyką zaprowadziła dzieci do Krakowa i przypomniała najpiękniejsze legendy.

Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”

1 października odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Barwy jesieni”. Do komisji konkursowej dotarło 31 prac zgodnych z tematyką, dlatego wyłonienie zwycięzcy nie było proste. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki. Laureaci: 5-6 latki I miejsce Wiktoria Figarska II miejsce Jan Bieliński III miejsce Pola Żukowska Wyróżnienie: Zofia […]

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada Niezapominajki obchodziły „Dzień postaci z bajek”. Ich zadaniem było wykonanie kilku zadań dotyczących popularnych bajek. Zrobiliśmy „porządek” w wierszu pt. „Bajkowy bałagan”, pomogliśmy Kopciuszkowi oddzielić ziarna ciecierzycy od ryżu i fasoli, zatańczyliśmy jak krasnoludki i księżniczka z księciem, odgadliśmy wszystkie atrybuty z bajek a także dopasowaliśmy do siebie bajkowe postacie. Za każde zadanie […]

Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania

Grupa Bławatki odkrywa frajdę z czytania wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ta forma czytania opiera się raczej na czytaniu globalnym i kojarzeniu, niż na łączeniu sylab, ale radość jest ogromna, bo od razu na początku nauki dziecko odkrywa, że zupełnie samo czyta takie długie wyrazy!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 października odbyła się pierwsza ważna uroczystość w naszym przedszkolu – pasowanie na przedszkolaka. Była to świetna okazja do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Wszystkim podobała się zabawa, pojawiły się nawet łzy wzruszenia w oczach rodziców. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pamiątkowych książeczek dla dzieci.