Entries by Katarzyna Galla

Technologie są dla dzieci

Już w lutym będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Głównym celem naszej akcji będzie inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania internetu. Grupa Stokrotki i Bławatki 21 stycznia uczyła się i bawiła z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Squla.

Dzień Babci i Dziadka w Bratkach

21 stycznia z okazji święta babci i dziadka dzieci z grupy Bratki  zaprezentowały swoje umiejętności w przedstawieniu jasełkowym. Seniorzy, którzy przyjęli zaproszenie byli wzruszeni występami wnucząt. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

Kreatywny przedszkolak

20 stycznia dzieci z grupy Bratki przygotowały słodki deser dla babć i dziadków. Galaretka z owocami to bardzo smaczny i zdrowy deser w sam raz na poczęstunek z okazji ich święta. Przedszkolaki z ochotą wykonały swoje zadania. Życzymy smacznego!

Z pszczółką Mają poznajemy świat

16 stycznia grupy Bratki i Niezapominajki odwiedziła Pani Sylwia Bąbik, która w ramach projektu Z pszczółką Mają poznajemy świat, opowiadała o wielokulturowości  kontynentu afrykańskiego. Dzieciaki usłyszały baśń o poszukiwaniu żony oraz próbowały wcielić się w kobiety noszące wodę na głowie.

Czytanki po angielsku

16 stycznia grupę Niezapominajek odwiedziła mama Julii J. Pani Marzena. Przeczytała nam ciekawą opowieść o sprytnej biedronce, która wymyśliła podstępny plan i tym samym uratowała krowę przed kradzieżą. Ciekawe było to, że słuchaliśmy jej w języku angielskim. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jak w obcym języku brzmią odgłosy zwierząt. To było wartościowe spotkanie, podczas którego mogliśmy […]

Dzień Babci i Dziadka w Bławatkach

15 stycznia w grupie Bławatki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę ważną chwilę przedszkolaki przygotowały Jasełka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na tort przygotowany przez rodziców.

Laureaci konkursu„Oczaruj mnie … fantastyką”

„Oczaruj mnie … fantastyką” to temat V edycji powiatowego konkursu organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną. 15 stycznia odbyła się uroczystość wręczania nagród w Centrum Kultury.  Amelia Bogut z grupy Bratki zajęła III miejsce w kategorii recytacja, Liliana Jakubiec z grupy Niezapominajki otrzymała wyróżnienie.  Aleksandra Bojewska i Wiktoria Figarska z grupy Niezapominajki oraz Oliwier Markus z grupy […]

Czytanie bajek

10 stycznia grupę Niezapominajek odwiedziła mama Oli, aby przeczytać nam wybrane rozdziały „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” oraz kilka ciekawych zagadek. Dziękujemy mamie Oli za wizytę i zapraszamy szczególnie w styczniu babcie i dziadków do przeczytania lub opowiedzenia dzieciom bajek, baśni, legend… „Cała Polska czyta dzieciom!”

MALI BADACZE

Innowacja Renaty Mielniczek jest realizowana w bieżącym roku szkolnym we wszystkich grupach 5 i 6 latków w przedszkolu przy ul. Zielony Rynek. Realizacja tego programu zaspokaja dziecięce potrzeby oraz zachęca do myślenia, działań, opowiadania, uruchamia  wyobraźnię. MALI BADACZE – opis innowacji