Zebranie dla rodziców!

Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci przyjętych do Przedszkola nr 5 ul. Zielony Rynek odbędzie się w środę 10 lipca 2019 r. o godzinie 17.00.

UWGA: ZEBRANIE DOTYCZY TYLKO RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA PRZY UL.  ZIELONY RYNEK!

#biblioteka – c.d

20.05 „Maczki” przeżyły nie lada przygodę, chyba największą w dotychczasowej karierze przedszkolaka. Wybrały się komunikacją miejską na wycieczkę do grodziskiej „Mediateki”. Zanim tam jednak dotarły urządziły sobie piknik i wyścigi na górce w Parku Skarbków. Posilone i wybiegane z chęcią uczestniczyły w zwiedzaniu biblioteki, oglądały książki dla nich przygotowane oraz dowiedziały się co należy zrobić aby zabrać jedną z nich do domu. Zarówno dzieci jak i Panie już planują dokąd kolejnym razem zawiezie ich żółto-czerwony autobus.

K. Zenczenko

Wycieczka na farmę „Pod Kogutem”

Mimo niesprzyjającej pogody 15.05 dzieci z grup „Maczki” i „Stokrotki” wybrały się na wycieczkę na farmę „Pod Kogutem”. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznania, a nawet pogłaskania zwierząt gospodarskich, tych mniejszych i większych. Dowiedziały się czy owca grzywiasta jest podobna bardziej do owcy czy kozy oraz dlaczego daniele raz mają cętki a raz nie. Podczas warsztatów rozwiązywały zagadki dotyczące piór i jaj różnych ptaków, a także przygotowały niespodzianki dla rodziców. Oczywiście nie mogło obyć się też bez szaleństwa na placu zabaw. Myślę, że wszyscy długo będą wspominać tak mile spędzony czas.

K. Zenczenko

Teatralny poranek bajkowy

W każdym miesiącu gościmy w przedszkolu teatry dla dzieci. Dzisiaj odwiedził nas Teatr Echo. Obejrzeliśmy przedstawienie „Na Biegunie”.

#biblioteka

20 maja dzieci z Wólki Grodziskiej odwiedziły Bibliotekę Publiczną znajdującą się w Mediatece. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  W trakcie pobytu w bibliotece rozwiązywaliśmy zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Spotkanie nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę „Miś Maciek”. Do przedszkola wróciliśmy bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.

Tydzieñ Bibliotek 2019

W dniu 15 maja 2019 r. dzieci z grupy „Myszek” wzięły udział w happeningu, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim, na zakończenie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Myszki przygotowały zakładki do książek z hasłami promującymi czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych. W czasie przemarszu ulicami miasta Grodziska Mazowieckiego, razem z dziećmi  z innych przedszkoli, zachęcały przechodniów okrzykami haseł do czytania fragmentów książek. Za każdy przeczytany fragment wręczały zakładkę do książki z logo tygodnia bibliotek. Do wspólnego czytania przyłączyli się również: Burmistrz Miasta oraz Straż Miejska. Dzieci były bardzo podekscytowane i zaangażowane, a mieszkańcy Grodziska wykazali duże zainteresowanie całą akcją  i nie ukrywali wzruszenia. Na zakończenie dzieci obejrzały projekcję filmu w Mediatece. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń i emocji.

Ewa Pietraszek

 

Konkurs kulinarny w Wólce Grodziskiej

Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie kulinarnym dla dzieci oraz rodziców z Przedszkola nr 5 w Wólce Grodziskiej. Szczegóły konkursu w regulaminie.

Konkurs kulinarny – regulamin

Koordynatorki konkursu: Teresa Madej i Dominika Walczak-Paschke

Wycieczka do stadniny koni Rumak

8 maja dzieci z grupy Bławatki i Niezapominajki wybrały się na wycieczkę autokarową do stadniny koni we Władkowie. Każdy Przedszkolak mógł z bliska przyjrzeć się zwierzętom, pogłaskać konie i pod czujnym okiem instruktorów skorzystać z lekcji jazdy konnej. Po wrażeniach jeździeckich przyszła pora na wspólne gry i zabawy terenowe oraz pieczenie kiełbasek. Zabawa była wspaniała, dzieci szczęśliwe, wszystkim dopisywał humor.

Serdecznie dziękujemy za gościnę Mamie, Babci i Dziadkowi Wojtusia Wilkosza, Radzie Rodziców za sfinansowanie wycieczki oraz Pani Magdzie Muszel za pomoc w organizacji.

 

Laureaci konkursu Sopranem i basem

I miejsce i Złota nutka dla Igora Pasturkiewicza z grupy Sowy

II miejsce dla Kingi Gruszeckiej z grupy Żuki

III miejsce dla Marysi Boguckiej z  grupy Sowy

III miejsce dla Emilki Soporek  z grupy Biedronki

Wyróżnienie dla Julii Omiecińskiej z grupy Myszki

Odnieśliśmy ogromny sukces w Powiatowym Konkursie Sopranem i basem czyli polska piosenka na grodziskiej scenie.

Gratulujemy laureatom ich rodzicom oraz wychowawcom przygotowującym dzieci do występów.

Elwira Stępkowska

III miejsce w powiatowym konkursie muzycznym

Antoni Gruszczyński reprezentant Przedszkola nr 5 w Wólce Grodziskiej zajął III miejsce w konkursie „Sopranem i basem, czyli polska piosenka na grodziskiej scenie”.

Serdecznie gratulujemy!