Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych do Przedszkola nr 5

Zebranie informacyjne

dla rodziców dzieci nowoprzyjętych

na rok szkolny 2018/2019

do Przedszkola nr 5 przy

ul. Zielony Rynek 2,

odbędzie się w środę 20 czerwca 2018r.

o godz. 17.30.

Zakończenie roku przedszkolnego

Zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018 w poszczególnych grupach:

18.06.2018r. , godz. 16.00 – grupa Pszczółki i Biedronki

19.06.2018r. , godz. 16.00- grupa Myszki

20.06.2018r. , godz. 16.00 – grupa Żabki

21.06.2018r. , godz. 15.00 – grupa Sówki

godz. 16.00 – grupa Motylki

22.06.2018r. , godz.        – grupy Oa,b,c

 

Spotkanie z policjantem

Już wkrótce galeria

Przedszkolaki w „Wesołej zagrodzie”

W dniu 11 czerwca dzieci z grupy Żabek i Myszek odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Wesoła zagroda” w miejscowości Drybus gm. Baranów. Choć pogoda była niewyraźna dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu na wycieczkę. Na szczęście po dotarciu na miejsce chmury rozeszły się i ukazało się piękne słoneczko 🙂 Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań Pana Mariusza o małych małpkach i papugach zamieszkujących w gospodarstwie oraz zwierzętach mieszkających na ich farmie. Z zachwytem wpatrywały się w przepiękne pawie, które prezentowały swoje okazałe pióra. Głaskały konia Tornado, przypatrywały się śwince Balbince, która bardzo lubi kiełbaski z grilla 🙂 Z zainteresowaniem oglądały ozdobne kury, gęsi, kaczki, gołębie, perliczki i indyki. Miały okazję pobawić się na bardzo rozbudowanym drewnianym placu zabaw. Uczestniczyły w zawodach toczenia opony, przeciągania liny i rzutu piłką do celu. Było również mini disco. Zachęcamy do rodzinnego odwiedzania „Wesołej zagrody”, tym bardziej, że jest ona usytuowana ok. 19km od naszego przedszkola. W powrotnej drodze odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy  AK  z Grupy Kampinos, który powstał w 1946r. Co roku w ostatnią niedzielę września odbywa się tam msza święta za poległych oraz rekonstrukcja bitwy.

Galeria zdjęć

Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniu 6 czerwca dzieci z młodszych grup przedszkolnych odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Grodzisku Mazowieckim. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci ze swoją pracą. Na początek dzieci odwiedziły stanowisko kierowania, gdzie odbierane są zgłoszenia o zagrożeniu i skąd wychodzą informacje do strażaków. Przy okazji utrwaliliśmy sobie numer do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.  Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach można wzywać straż pożarną, jak powinien brzmieć komunikat, że strażacy nie tyko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły przymierzyć hełm, obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego oraz wejść do niego. Byliśmy świadkami wyjazdu na akcję. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie.

« 1 z 2 »

Wierzbowe Ranczo

23 maja dzieci z grupy Żabek i Myszek wybrały się na wycieczkę do Radziejowic. W pięknej, zielonej scenerii parku dzieci spacerowały i wsłuchiwały się w dźwięki przyrody. Następnie odwiedziliśmy Wierzbowe Ranczo w Budach Michałowskich. Dzieci zapoznały się z pracą w stadninie koni oraz miały możliwość przejechania się bryczką. Każde chętne dziecko pogłaskało jednego z kozich braci – Lolka. Atrakcją dla dzieci był również duży plac zabaw.

« 1 z 3 »

Dzieci z Naszego przedszkola na Grodziskiej Scenie Talentów w Centrum Kultury

W dniu 10 maja br. dzieci z Naszego przedszkola wystąpiły na scenie w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim w ramach Grodziskiej Sceny Talentów prezentując przedstawienie „Przygoda na łące” autorstwa jednej z nauczycielek- p. Karoliny Gasik. Bogaty program artystyczny był nie lada wyzwaniem ale dzięki wielkim talentom dzieci oraz staraniom ich wychowawczyń- p. Aldony Kuźmińskiej, Elwiry Stępkowskiej, Urszuli Węgrzynowicz, Ewy Pietraszek, Zofii Kłosińskiej oraz Beaty Ubych-Bień wszystko się udało, a występ okazał się ogromnym sukcesem i spotkał się z uznaniem licznie przybyłych gości. Taki sukces na pewno uskrzydli naszych Małych Artystów i zachęci ich do rozwijania swoich talentów.

Wyniki rekrutacji do przedszkoli

Informuję, że została opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli publicznych i niepublicznych, które będą funkcjonować od 1 września 2018 r. na zasadach publicznych.

>>> Wyniki rekrutacji

Z uwagi na fakt, że liczba wolnych miejsc jest większa od liczby niezakwalifikowanych dzieci, istnieje możliwość zapewnienia miejsca przedszkolnego dla każdego dziecka. Od 30 maja br. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Obecnie największą liczbą dostępnych miejsc dysponuje przedszkole w Wólce Grodziskiej. Jest to nowa placówka, zlokalizowana ok. 1 kilometra od tunelu przy ulicy Bałtyckiej. Są tam tworzone oddziały Przedszkola nr 5 w Łąkach, które obecnie są wyposażane w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Rodziców dzieci niezakwalifikowanych do placówek pierwszego wyboru zapraszam w najbliższy czwartek (26 kwietnia br.), w godz. od 16.00 do 19.00 na dzień otwarty w przedszkolu w Wólce Grodziskiej 33. Liczę, że nowo tworzona placówka spełni Państwa oczekiwania.

Jednocześnie przypominam, że 27 kwietnia br. mija termin potwierdzenia woli zapisania dziecka w placówce, do której zostało ono zakwalifikowane.

Chciałbym wyrazić satysfakcję z faktu, że tegoroczna oferta rekrutacyjna odpowiada potrzebom rodziców i ich dzieci. Jednocześnie informuję, że dla osób niezakwalifikowanych, a także mających pytania o dalszy przebieg rekrutacji, pozostają do dyspozycji pracownicy Biura Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki (tel. 22 463 46 55).

Tomasz Krupski
Zastępca Burmistrza

Konkurs Podróże Misiołanków

Serdecznie zapraszamy do głosowanie na prace konkursowe dzieci z naszego przedszkola, które brały udział w projekcie „Podróże Misiołanków”. Dzieci miały za zadanie przybliżyć Notce Łanek naszą okolicę i wykonały piękne prace plastyczne. Ta praca, która uzyska najwięcej głosów oczywiście wygrywa. Na prace można głosować od 16.04 – 23.04. 2018r.

Aby zagłosować na pracę należy polubić stronę na facebooku: Podróże Misiołanków i wyszukać prace w dodanych postach (post dodany 16.04.2018r.) lub kliknąć na podany link

Zapraszam również do obejrzenia fotorelacji z pobytu Notki Łanek.

-> Gratulacje dla Leny Szewczyk, której praca zgromadziła największą liczbę polubień! Lena otrzymała lokalizator notiOne oraz puzzle z wizerunkiem całej misiowej rodziny. Wszystkie dzieci biorące udział w projekcie otrzymały dyplomy.

Wycieczka do Teatru Maskarada

W dniach 9 i 10 kwietnia dzieci z młodszych grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Teatru Maskarada w Warszawie. Dzieci podczas oglądania spektaklu poznały roztańczone, rozśpiewane i psotne koty z wierszy Marii Konopnickiej. Filuś, Miluś i Kizia zaprosiły widzów do zabawy i na koci bal. Barokowe kocie kostiumy, muzyka i piosenki stworzyły magiczny i interaktywny koci świat. Dzieci z grupy Żabek i Myszek wykorzystały słoneczną, wiosenną pogodę i wybrały się do Łazienek Królewskich. Zobaczyły pomnik Józefa Piłsudskiego i Fryderyka Chopina. Obserwowały i wsłuchiwały się w budzącą się przyrodę, a na naszej drodze spotkaliśmy pawia i wiewiórki.

Zapraszamy do galerii

« 1 z 2 »