Polskie specjały

Grupa Bratki 7 listopada uczyła się robić pierogi i kluski śląskie z masy solnej. Każdy podał swoje wyroby na przygotowanej wcześniej papierowej zastawie. Prawdziwe pierogi z truskawkami zrobiła nam Pani Gosia, które z apetytem zjedliśmy popijając kompotem z truskawek.

Festiwal Piosenki Patriotycznej

8 listopada w Wólce Grodziskiej odbył się III Festiwal Piosenki Patriotycznej, której koordynatorem była Elwira Stępkowska i Dominika Reczulska. Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań. Dzieci obejrzały również film „Symbole narodowe”, a zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Laureaci konkursu:

I miejsce   – Grupa Myszki pod kierunkiem Ewy Pietraszek i Malwiny Orackiej

Wyróżnienie I  – Grupa Niezapominajki-Aneta Domańska i Katarzyna Gozdur

Wyróżnienie II -Emilka Soporek-Renata Mielniczek i Teresa Madej
Statuetki dla laureatów ufundowała Rada Rodziców.

Dzień Jeża

7 listopada w grupie „Bławatki” odbyło się zajęcie otwarte „Dzień Jeża”. Rodzice mogli zapoznać się z prowadzoną w grupie symultaniczno-sekwencyjną nauką czytania, a taże zobaczyć jak dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej, czy potrafi skupić się podczas zajęć oraz czy zapamiętuje i wykonuje polecenia.

 

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” grupę Niezapominajek odwiedziła mama Lilianny i przeczytała dwie bajki pt. „Leśna zupa grzybowa” oraz „Dlaczego bobry budują tamy”. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i poświęcony nam czas.

W ogrodzie króla Kraka

Podczas dzisiejszej Audycji muzycznej przedszkolaki zapoznały się z brzmieniem trąbki. Poznały  budowę instrumentu oraz sekret wydawania dźwięku. Pisemka, bohaterka naszych spotkań z muzyką zaprowadziła dzieci do Krakowa i przypomniała najpiękniejsze legendy.

Konkurs plastyczny „Barwy jesieni”

1 października odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Barwy jesieni”. Do komisji konkursowej dotarło 31 prac zgodnych z tematyką, dlatego wyłonienie zwycięzcy nie było proste. Każde dziecko, które wzięło udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Laureaci:

5-6 latki

I miejsce Wiktoria Figarska

II miejsce Jan Bieliński

III miejsce Pola Żukowska

Wyróżnienie: Zofia Kolimas,

3-4 latki

I miejsce Emilia Rotowska

II miejsce Barbara Śliwińska

III miejsce ex aequo Wojciech Bieliński i Jan Adamiak

Wyróżnienie: Milena Magdziak, Jakub Fornalik, Hanna Deć

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada Niezapominajki obchodziły „Dzień postaci z bajek”. Ich zadaniem było wykonanie kilku zadań dotyczących popularnych bajek. Zrobiliśmy „porządek” w wierszu pt. „Bajkowy bałagan”, pomogliśmy Kopciuszkowi oddzielić ziarna ciecierzycy od ryżu i fasoli, zatańczyliśmy jak krasnoludki i księżniczka z księciem, odgadliśmy wszystkie atrybuty z bajek a także dopasowaliśmy do siebie bajkowe postacie. Za każde zadanie otrzymywaliśmy literki do hasła, które doprowadziło nas do słodkiej niespodzianki od Kopciuszka:)

Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania

Grupa Bławatki odkrywa frajdę z czytania wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ta forma czytania opiera się raczej na czytaniu globalnym i kojarzeniu, niż na łączeniu sylab, ale radość jest ogromna, bo od razu na początku nauki dziecko odkrywa, że zupełnie samo czyta takie długie wyrazy!

Przedszkole promujące zdrowie

Dzieci z grupy Niezapominajek bardzo dobrze wiedzą dlaczego należy jeść warzywa. Z myślą o zawartych w warzywach  witaminach wykonały samodzielnie sałatkę, którą potem z apetytem zjadły.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

30 października odbyła się pierwsza ważna uroczystość w naszym przedszkolu – pasowanie na przedszkolaka. Była to świetna okazja do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci. Wszystkim podobała się zabawa, pojawiły się nawet łzy wzruszenia w oczach rodziców.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup pamiątkowych książeczek dla dzieci.