W grupie Rumianki jesień zagościła na dobre i na trochę z nami zostanie. Dzieci przy piosence „Idzie Pani Jesień” najpierw wykleiły suknię Pani Jesieni kolorowymi liśćmi, a następnie pomalowały jej włosy, oczy i usta. Następnie dzieci do piosenki zatańczyły z kolorowymi liśćmi w dłoni, dowolnie interpretując muzykę. Z  ulubioną piosenką i uroczą Panią Jesień takie dni są wyjątkowo kolorowe.

Nauka czytania przez zabawę uczy dzieci cierpliwości, konsekwencji, spostrzegawczości, bystrości, koncentracji na zadaniu, trenuje pamięć. Grupa „Niezapominajki” uwielbia odkrywać i poznawać:)

Na zajęciach utrwalaliśmy samogłoski i bawiliśmy się w kategoryzacje tematyczne.

W dniach 6 i 7 października dzieci z grupy Bratki zrealizowały pierwsze zadanie z Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Kreatywne Dziecko. Tematem pracy była: „JESIENNA MAKIETA”. Jesienne drzewa wykonały z odrysowanych swoich dłoni, pokolorowały pastelami według podanego rytmu. Drugiego dnia dzieci konstruowały kasztanowo-żołędziowe ludziki, zwierzątka oraz grzyby. Do konstrukcji używaliśmy zapałek i plasteliny. Robienie kasztanowych ludzików sprawiło dzieciom dużo frajdy. 

Środa w przedszkolu rozpoczęła się od przedstawienia teatralnego o przygodach dzielnego Szewczyka, który pokonał groźnego Smoka. Tradycyjna legenda ukazana była we współczesnej humorystycznej formie. Każdy z rycerzy walczących ze Smokiem był przedstawicielem innego kraju. Dydaktyczny aspekt wielokulturowości został zawarty w przepięknie i kolorowo przedstawionej baśni.

W poniedziałek, bardzo słoneczny dzień, nasze Przedszkole odwiedziło troje muzyków. Pan Przemysław przywiózł ze sobą piękny czarny klarnet wykonany z drewna hebanowego. Muzyka którą, usłyszeliśmy o poranku wprawiła wszystkich uczestników w bardzo dobry nastrój. Podczas koncertu usłyszeliśmy legendę o toruńskich piernikach. 


W grupie Bławatki – malowanie farbami przy muzyce klasycznej” Cztery pory roku”  Vivaldiego.

Grupa Bławatki systematycznie ćwiczy wycinanie. Dla dzieci to atrakcyjne ćwiczenie sprawności manualnych. Uczy koordynacji ręka – oko, ale jest też świetnym ćwiczeniem na precyzję i dokładność. W tym tygodniu ćwiczyliśmy wycinanie linii falistych przy muzyce klasycznej.

We wtorek 29 września grupa Bratki uczestniczyła w dodatkowych zajęciach plastycznych „Mały Artysta”. Praca „Jesienna twarz” sprawiła im radość i satysfakcję. Dzieci nie mogą się już doczekać następnego spotkania, a to nastąpi 27 października.

Rodzic wypełnia elektroniczną deklarację przystąpienia do ubezpieczenia wybierając jeden z 4 wariantów (link poniżej):

https://twojedziecko.aviva.pl/start/?token=1DC262D4875E9DF2C5936B318DC2D45C93C1B9D4

W serwisie „Moja Aviva” można pobrać certyfikat polisy oraz zgłaszać roszczenia.
Infolinia AVIVA + 48 22 557 44 44
Agent: Monika Mariat, tel. 515-325-350 e-mail: mariat.monika@aviva.com.pl

W piękne i słoneczne przedpołudnie w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna. Piosenka-bohaterka spotkań z muzyką, tym razem zwiedzała świat i zawitała między innymi do Hiszpanii. Dzieciaki miały okazję poznać budowę i brzmienie gitary klasycznej. Koncert w plenerze był bardzo udany. 

21 września Niezapominajki rozpoczęły świętowanie Dnia przedszkolaka od obejrzenia i wysłuchania bajki „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Następnie dzieci wykonały własny instrument perkusyjny oraz zostały zaproszone do aktywnego słuchania muzyki Chopina. Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i wesoło spędzały czas.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia!

Do grupy Maczków zawitała dzisiaj Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek i ciekawych zagadek. Dzieci segregowały dary jesieni na jadalne i niejadalne, a także odgadywały zagadki dotyczące jesieni. Następnie zatańczyły taniec z jesiennymi liśćmi i udały się na plac przedszkolny w poszukiwaniu oznak nadchodzącej pory roku.

W poniedziałek 21.09.2020r. świętowaliśmy wraz z najmłodszymi dziećmi 3 i 4 latkami, jeden z najwspanialszych dni w roku szkolnym, a mianowicie DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Pogoda przy ZIELONYM RYNKU dopisywała, dlatego długo bawiliśmy się na świeżym powietrzu. W promieniach słońca mieniły się olbrzymie bańki, które dzieci z „dziką” radością łapały. Na buziakach oprócz uśmiechu powstawały przeróżne zwierzaki pędzlem malowane, to: kotki, pieski, motyki, tygryski i inne.
Samych radosnych chwil życzą Wasze Panie: Wiola, Malwina, Beata, Agnieszka, Ewa na czele z Panią Dyrektor.

W tym tygodniu Niezapominajki miały możliwość poznać nową wartość, jaką jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ, uczyły się, dlaczego trzeba być odpowiedzialnym, nie tylko za siebie, lecz także za inne osoby. To pierwszy krok do bycia samodzielnym. Samodzielność i odpowiedzialność to para, która gwarantuje bezpieczeństwo dziecka.

Dzieci:

·         ćwiczyły zachowywanie się w miejscach publicznych, jako piesi uczestnicy ruchu drogowego,

·         dowiedziały się, dlaczego nie wolno wbiegać na ulicę,

·         poznały oznaczenia, symbole związane z ruchem ulicznym, dowiedziały się, jaką funkcję pełnią znaki drogowe, sygnalizacja świetlna,

·         poszerzyły słownictwo o popularną nazwę przejścia dla pieszych („zebra”),

·         zdefiniowały zasady korzystania z placu przedszkolnego i utrwalały je podczas zabaw,

·         uświadomiły sobie, że w określonych miejscach przestrzega się pewnych zasad, które gwarantują im bezpieczeństwo, np. na ulicy, w sali przedszkolnej, w ogrodzie przedszkolnym.

W środę w naszym przedszkolu gościł teatrzyk ECHO z przedstawieniem „Bajka o skrzatach”. Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ dzieci miały przyjemność oglądać widowisko w plenerze. Opowiadanie było bardzo ciekawe, nawet najmłodsze dzieci były oczarowane przygodami bohaterów.