Spotkanie informacyjne – Wólka Grodziska

Zebranie informacyjne

dla rodziców dzieci przyjętych

na rok szkolny 2018/2019

do Przedszkola nr 5 – Wólka Grodziska,

odbędzie się we wtorek 24 lipca 2018r.

o godz. 18.00 w Wólce Grodziskiej 33

Pocztówkowe przedszkole

Ogólnopolska akcja

„Pocztówkowe Przedszkole”

W obecnych czasach pisanie do kogoś listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a, bo tak jest łatwiej i wygodniej.

Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się jaką jest wysyłanie listów i pocztówek dzieci z grupy Żabek wraz z p. Magdaleną Kowalczyk zdecydowali się dołączyć do ogólnopolskiej akcji i rozpocząć pocztówkową przygodę z innymi przedszkolami.

Akcja „Pocztówkowe Przedszkole” polega na wymianie pocztówek z innymi przedszkolami z całej Polski. Miejmy nadzieję, że owocami tej pracy będzie świetna zabawa a w przyszłości być może współpraca pomiędzy zaprzyjaźnionymi przedszkolami. Miejmy również nadzieję, że nasi podopieczni poprzez tą akcję nie odejdą od tej wspaniałej formy komunikowania się z innymi i będą ją w przyszłości szerzyć dalej.

Zachęcamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola do przysłania pocztówek z pozdrowieniami z wakacji na adres przedszkola:

Przedszkole nr 5 im. Pszczółki Mai,  ul. Zielony Rynek 2,  05-825 Grodzisk Mazowiecki

 

Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci nowoprzyjętych do Przedszkola nr 5

Zebranie informacyjne

dla rodziców dzieci nowoprzyjętych

na rok szkolny 2018/2019

do Przedszkola nr 5 przy

ul. Zielony Rynek 2,

odbędzie się w środę 20 czerwca 2018r.

o godz. 17.30.

Zakończenie roku przedszkolnego

Zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018 w poszczególnych grupach:

18.06.2018r. , godz. 16.00 – grupa Pszczółki i Biedronki

19.06.2018r. , godz. 16.00- grupa Myszki

20.06.2018r. , godz. 16.00 – grupa Żabki

21.06.2018r. , godz. 15.00 – grupa Sówki

godz. 16.00 – grupa Motylki

22.06.2018r. , godz. 12.00  – grupy Oa,b,c

 

Spotkanie z policjantem

Tuż przed wakacjami, w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Dzielnicowym, mł.asp. Marcin Kołdras z KPP w Grodzisku Mazowieckim przedstawił zagrożenia z jakimi mogą spotkać się dzieci podczas letniego wypoczynku. Celem spotkania było przedstawienie dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze oraz zwrócenie szczególnej uwagi na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych. Dzieci przypomniały sobie informacje, które są bardzo często powtarzane także na zajęciach w przedszkolu, że nie można nic brać od nieznajomych oraz, że nie można za nimi nigdzie iść… nawet jak mają piękne małe pieski w samochodzie niedaleko placu zabaw!! Pan policjant przypomniał numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. W drugiej części spotkania największe zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja sprzętu policyjnego oraz oglądanie z bliska radiowozu. Wszystkim dzieciom oraz ich najbliższym życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!!

Przedszkolaki w „Wesołej zagrodzie”

W dniu 11 czerwca dzieci z grupy Żabek i Myszek odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Wesoła zagroda” w miejscowości Drybus gm. Baranów. Choć pogoda była niewyraźna dzieci nie mogły doczekać się wyjazdu na wycieczkę. Na szczęście po dotarciu na miejsce chmury rozeszły się i ukazało się piękne słoneczko 🙂 Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadań Pana Mariusza o małych małpkach i papugach zamieszkujących w gospodarstwie oraz zwierzętach mieszkających na ich farmie. Z zachwytem wpatrywały się w przepiękne pawie, które prezentowały swoje okazałe pióra. Głaskały konia Tornado, przypatrywały się śwince Balbince, która bardzo lubi kiełbaski z grilla 🙂 Z zainteresowaniem oglądały ozdobne kury, gęsi, kaczki, gołębie, perliczki i indyki. Miały okazję pobawić się na bardzo rozbudowanym drewnianym placu zabaw. Uczestniczyły w zawodach toczenia opony, przeciągania liny i rzutu piłką do celu. Było również mini disco. Zachęcamy do rodzinnego odwiedzania „Wesołej zagrody”, tym bardziej, że jest ona usytuowana ok. 19km od naszego przedszkola. W powrotnej drodze odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy  AK  z Grupy Kampinos, który powstał w 1946r. Co roku w ostatnią niedzielę września odbywa się tam msza święta za poległych oraz rekonstrukcja bitwy.

Galeria zdjęć

Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej

W dniu 6 czerwca dzieci z młodszych grup przedszkolnych odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Grodzisku Mazowieckim. W trakcie spotkania strażacy zapoznali dzieci ze swoją pracą. Na początek dzieci odwiedziły stanowisko kierowania, gdzie odbierane są zgłoszenia o zagrożeniu i skąd wychodzą informacje do strażaków. Przy okazji utrwaliliśmy sobie numer do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112.  Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach można wzywać straż pożarną, jak powinien brzmieć komunikat, że strażacy nie tyko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły przymierzyć hełm, obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego oraz wejść do niego. Byliśmy świadkami wyjazdu na akcję. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie.

« 1 z 2 »

Wierzbowe Ranczo

23 maja dzieci z grupy Żabek i Myszek wybrały się na wycieczkę do Radziejowic. W pięknej, zielonej scenerii parku dzieci spacerowały i wsłuchiwały się w dźwięki przyrody. Następnie odwiedziliśmy Wierzbowe Ranczo w Budach Michałowskich. Dzieci zapoznały się z pracą w stadninie koni oraz miały możliwość przejechania się bryczką. Każde chętne dziecko pogłaskało jednego z kozich braci – Lolka. Atrakcją dla dzieci był również duży plac zabaw.

« 1 z 3 »

Dzieci z Naszego przedszkola na Grodziskiej Scenie Talentów w Centrum Kultury

W dniu 10 maja br. dzieci z Naszego przedszkola wystąpiły na scenie w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim w ramach Grodziskiej Sceny Talentów prezentując przedstawienie „Przygoda na łące” autorstwa jednej z nauczycielek- p. Karoliny Gasik. Bogaty program artystyczny był nie lada wyzwaniem ale dzięki wielkim talentom dzieci oraz staraniom ich wychowawczyń- p. Aldony Kuźmińskiej, Elwiry Stępkowskiej, Urszuli Węgrzynowicz, Ewy Pietraszek, Zofii Kłosińskiej oraz Beaty Ubych-Bień wszystko się udało, a występ okazał się ogromnym sukcesem i spotkał się z uznaniem licznie przybyłych gości. Taki sukces na pewno uskrzydli naszych Małych Artystów i zachęci ich do rozwijania swoich talentów.

Wyniki rekrutacji do przedszkoli

Informuję, że została opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkoli publicznych i niepublicznych, które będą funkcjonować od 1 września 2018 r. na zasadach publicznych.

>>> Wyniki rekrutacji

Z uwagi na fakt, że liczba wolnych miejsc jest większa od liczby niezakwalifikowanych dzieci, istnieje możliwość zapewnienia miejsca przedszkolnego dla każdego dziecka. Od 30 maja br. rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

Obecnie największą liczbą dostępnych miejsc dysponuje przedszkole w Wólce Grodziskiej. Jest to nowa placówka, zlokalizowana ok. 1 kilometra od tunelu przy ulicy Bałtyckiej. Są tam tworzone oddziały Przedszkola nr 5 w Łąkach, które obecnie są wyposażane w sprzęt i pomoce dydaktyczne. Rodziców dzieci niezakwalifikowanych do placówek pierwszego wyboru zapraszam w najbliższy czwartek (26 kwietnia br.), w godz. od 16.00 do 19.00 na dzień otwarty w przedszkolu w Wólce Grodziskiej 33. Liczę, że nowo tworzona placówka spełni Państwa oczekiwania.

Jednocześnie przypominam, że 27 kwietnia br. mija termin potwierdzenia woli zapisania dziecka w placówce, do której zostało ono zakwalifikowane.

Chciałbym wyrazić satysfakcję z faktu, że tegoroczna oferta rekrutacyjna odpowiada potrzebom rodziców i ich dzieci. Jednocześnie informuję, że dla osób niezakwalifikowanych, a także mających pytania o dalszy przebieg rekrutacji, pozostają do dyspozycji pracownicy Biura Oświaty Gminy Grodzisk Mazowiecki (tel. 22 463 46 55).

Tomasz Krupski
Zastępca Burmistrza