Zawód farmaceuta

13 grudnia przedszkolaki z grupy Niezapominajek odwiedzili ciekawi goście. Panie farmaceutyki z apteki centralnej w Grodzisku Maz. Panie przybliżyły przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Na koniec dzieci dostały po drobnym upominku. Dziękujemy bardzo za poświęcony nam czas.

No Images found.

Warsztaty świąteczne w Rumiankach

12 grudnia dzieci wraz z rodzicami pięknie ozdabiały świąteczne bombki i choinki styropianowe. Spotkanie bardzo udane. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w pracę i zabrały ze sobą swoje dzieła do domu.

 

Wyniki konkursu „Portret Św. Mikołaja” – Zielony Rynek

6 grudnia odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja”. Ocenianych było łącznie 37 prac. Wszystkie dzieła były zgodne z tematyką, toteż nie było łatwe wyłonienie zwycięzcy.

Jury przyznało:

3 i 4 latki

I miejsce – Mateusz B

II miejsce – Antonina B

III miejsce – Oliwier B

Wyróżnienie:

Zofia Ch. i Kacper K.

5 i 6 latki

I miejsce – Szymon D

II miejsce – Krzesimir K

III miejsce – Filip K

Wyróżnienie:

Szymon P. i Adam S.

 

Koncert muzyczny

5 grudnia dzieci uczestniczyły w koncercie muzycznym „Kolęda pod choinką”. Podczas audycji muzycznej przedszkolaki zapoznały się z brzmieniem skrzypiec. Poznały  budowę instrumentu oraz sekret wydawania dźwięku.

Grupa Żabki w Manufakturze zabawy i nauki

27 listopada z okazji „Mikołajek” dzieci z grupy „Żabek” udały się na wycieczkę do Głoskowa, Manufaktury zabawy i nauki – Chatki Spełnionych Marzeń. Zaczęliśmy miłym powitaniem i przedstawieniem wykonanym przez Elfy. Bardzo szybko zostaliśmy wprowadzeni w miłą i świąteczną atmosferę. Następnie udaliśmy się do jednej z chatek, by posłuchać o tym z czego i jak się robi pierniki. Można było popatrzeć, ale również dotknąć pachnących goździków, aromatycznego anyżu oraz wielu innych smakołyków. Później z większą wiedzą przeszliśmy do chatki, gdzie dekorowaliśmy gotowe już pierniki. Mieszaliśmy barwniki i powstawały wyraziste kolory, które rozpływały się na naszych pysznych pierniczkach. Po skończonej pracy czekała nas miła niespodzianka w Chatce Świętego Mikołaja – prezenty, które rozdawał sam Święty Mikołaj.  Porozmawialiśmy chwilę o jego ciężkiej pracy w świąteczny czas i podziękowaliśmy za wspaniale upominki. Wrzuciliśmy również do skrzynki koperty z listami, naszymi prośbami do Mikołaja. Na koniec udaliśmy się na ognisko z kiełbaskami, bo byliśmy już bardzo głodni i spragnieni gorącej i aromatycznej herbaty. W cudownych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Warsztaty świąteczne

6 grudnia w grupie Bratki odbyły się warsztaty świąteczne. Dzieci z pomocą rodziców wykonały piękne ozdoby choinkowe.  Warsztaty poprowadziła mama Igora, Pani Czupryniak. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Wszystkim uczestnikom warsztatów życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Z pszczółką Mają poznajemy świat

28 listopada w czwartek grupy Bratki i Niezapominajki odwiedziła Pani Sylwia Bąbik z Biblioteki Pedagogicznej w ramach projektu Z pszczółką Mają poznajemy świat. Afryka – kraina króla lwa to temat przewodni spotkania. Dzieci usłyszały legendę wyjaśniającą istnienie afrykańskich pór roku oraz opowieść o lwie i myszce, której morał mówi o tym, iż nie można oceniać po wyglądzie  oraz mały może dużo.

Mikołajki

6 grudnia od rana w przedszkolu było wielkie poruszenie. Wszyscy czekali na specjalnego gościa… Przedszkolaki odwiedził Św. Mikołaj! Przyniósł dla dzieci małe niespodzianki. Dzieci w podziękowaniu dla Mikołaja śpiewały Mu piosenki i obiecały, że nadal będą grzeczne. Mikołaj pięknie się pożegnał i obiecał, że wróci do Nas za rok. Było to bardzo radosne spotkanie:)

Barbórka

4 grudnia Niezapominajki poznały ciężką pracę górników. Dowiedziały się m.in. czym różni się strój galowy górnika od roboczego, co można wydobywać w kopalni, do czego wykorzystujemy sól i węgiel, kim była św. Barbara. Dzieci zobaczyły prawdziwe kryształy soli pochodzące z kopalni w Bochni, rysowały pierwszy raz węglem i wykonały eksperyment…jednak na jego efekty musimy trochę poczekać…

Grupa Rumianki gotowa na wizytę św. Mikołaja

Dzieci rozpoczęły przygotowania na przyjście Mikołaja. Przedszkolaki napisały list, a dzisiaj od samego rana zajmowały się dekorowaniem świątecznego drzewka.

Bardzo dziękujemy rodzicom z grupy Rumianki za zakup choinki i ozdób świątecznych😊