Zebrania z rodzicami odbędą się w dniach 09.09 – 14.09.2020.

Zebranie rady rodziców 21 września o godz. 17.30 w sali nr 2 (Rumianki).

W zebraniu może uczestniczyć wyłącznie 1 rodzic (bez dziecka), przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, a szczególnie dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają .

Wszystkim dzieciom życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką. Życzymy wszystkim dzieciom, aby w nowym roku szkolnym 2020/2021 każda spędzona chwila w przedszkolu była pełna miłych, wesołych wrażeń i bogata w nowe wiadomości i umiejętności w czasie wspólnych zabaw z nauczycielem i rówieśnikami.

1 WRZEŚNIA 2020 r. zapraszamy wszystkie przedszkolaki do naszego przedszkola. Tego dnia nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku.

  1. Szczegółowe informacje dotyczące pracy przedszkola, procedur przyprowadzania i odbierania dzieci, dokumenty do uzupełnienia uzyskacie Państwo od wychowawców drogą mailową .
  2. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 -18.00.
  3. Dzieci przyprowadzamy do  godz. 8.30. Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania dziecka.
  4. Rodzic/Opiekun prawny zobowiązany jest do powiadomienia ajenta o nieobecności dziecka do godz. 18.00, w dniu poprzedzającym nieobecność. Zgłoszenia należy dokonać wysyłając SMS pod nr telefonu 502-506-746. Wyjątek stanowi choroba dziecka w nocy, wtedy należy wysłać informację do godz. 8.00 dnia, którego dotyczy żywienie.
  5. Rodzic przekazuje dziecko pracownikowi przedszkola w przestrzeni wspólnej (wiatrołap) i niezwłocznie opuszcza budynek. Prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i sprawne wykonywanie powyższych czynności, a pozwoli to na uniknięcie zbędnych kolejek przed drzwiami.
  6. Wszelkich informacji przedszkole udziela telefonicznie 669 575 155 lub mailowo przedszkole5wolka@gmail.com

Zebrania informacyjne dla dzieci przyjętych do Przedszkola nr 5/Wólka Grodziska na nowy rok szkolny odbędą się w piątek 28 sierpnia w godzinach:

Na zebraniach obowiązują Państwa maseczki. Zebranie podzielone zostało na dwie tury, aby ograniczyć liczbę osób przebywających o danym czasie na terenie przedszkola.

We wszystkich grupach wiekowych odbędą się zebrania w drugim tygodniu września (jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli).

Dyżur wakacyjny pełnimy w lipcu, nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym. Poniżej do pobrania karty zgłoszenia oraz zasady zgłaszania na dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 5 im Pszczółki Mai w Grodzisku Maz. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym wraz z załącznikami proszę składać do 19 czerwca 2020 do godz. 15.00.

Procedury bezpieczeństwa dotyczące przyjmowania i pobytu dzieci w Przedszkolu nr 5 w Grodzisku Mazowieckim od 6 maja 2020 r. do odwołania.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie,

uprzejmie informujemy, że od 6 maja br. W przedszkolu będzie zapewniona opieka dzieciom, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

W związku z powyższym bardzo prosimy, by zainteresowani rodzice/opiekunowie jak najszybciej (do 3 maja) przesłali do swojej placówki drogą elektroniczną deklarację udziału dziecka w zajęciach opiekuńczych.

Wszystkie wytyczne GIS i MZ dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W przypadku pojawiania się nowych informacji i wytycznych, będziemy Państwa informować na bieżąco.

24 lutego (poniedziałek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami z grupy Niezapominajek, a 28 lutego (piątek) o godz. 17.00 zebranie Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy

 

Rekrutacja na wolne miejsca do placówek przedszkolnych, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie prowadzona drogą elektroniczną. W dniach od 13 do 31 marca 2020 roku rodzice będą mogli wypełnić wniosek zamieszczony na stronie internetowej gminy i biura oświaty. Wypełniony formularz trzeba wydrukować i dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji.

Uwaga:

Rodzice dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2019/2020 do publicznego przedszkola, punktu przedszkolnego lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, w terminie od 5 do 12 marca br. mogą złożyć do dyrektora deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego. Niezłożenie deklaracji jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września nowego roku szkolnego.

Więcej informacji na stronie: http://www.grodzisk-oswiata.pl/2020/01/30/harmonogram-i-kryteria-rekrutacji-do-przedszkoli-i-klas-pierwszych-szkol-podstawowych/

 

3 lutego w przedszkolu w Wólce Grodziskiej odbędzie Bal Karnawałowy. Uczestników czeka wspaniała zabawa!

Rodziców prosimy o przygotowanie strojów dla dzieci.

 

Zdrowych, pogodnych

i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w gronie najbliższych

oraz dużo zdrowia i pomyślności

w Nowym 2020 roku

 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym „Barwy jesieni”. Prace należy złożyć do 25 października 2019 r. u wychowawców grup ”BRATKI” i „NIEZAPOMINAJKI”.

Ogłoszenie wyników już 30 października.

Regulamin konkursu w załączniku.

Regulamin_konkursu

Rodzice z naszego przedszkola potrzebujący pomocy lub wsparcia otrzymają je w Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Grodzisku Mazowieckiem (ul. Bałtycka 30). Po zgłoszeniu do sekretariatu poradni (tel. 22 755 55 74) ustalony zostanie termin spotkania z psychologiem.

Poniżej informacja o wyprawce zarówno dla przedszkola w Wólce Grodziskiej jak i na Zielonym Rynku. Szczegóły w nawiasach. POtrzebne artykuły prosimy dostarczyć do placówek w ostatnim tygodniu sierpnia.

Czytaj dalej