Tydzieñ Bibliotek 2019

W dniu 15 maja 2019 r. dzieci z grupy „Myszek” wzięły udział w happeningu, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Mazowieckim, na zakończenie XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Myszki przygotowały zakładki do książek z hasłami promującymi czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych. W czasie przemarszu ulicami miasta Grodziska Mazowieckiego, razem z dziećmi  z innych przedszkoli, zachęcały przechodniów okrzykami haseł do czytania fragmentów książek. Za każdy przeczytany fragment wręczały zakładkę do książki z logo tygodnia bibliotek. Do wspólnego czytania przyłączyli się również: Burmistrz Miasta oraz Straż Miejska. Dzieci były bardzo podekscytowane i zaangażowane, a mieszkańcy Grodziska wykazali duże zainteresowanie całą akcją  i nie ukrywali wzruszenia. Na zakończenie dzieci obejrzały projekcję filmu w Mediatece. Do przedszkola wróciły zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń i emocji.

Ewa Pietraszek