#biblioteka

20 maja dzieci z Wólki Grodziskiej odwiedziły Bibliotekę Publiczną znajdującą się w Mediatece. Zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania biblioteki, sposobami wypożyczania książek i pracą bibliotekarza. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  W trakcie pobytu w bibliotece rozwiązywaliśmy zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Spotkanie nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę „Miś Maciek”. Do przedszkola wróciliśmy bogatsi o nowe czytelnicze doświadczenia.