Eksperyment „Gumowe jajko” – 2 spotkania

Pomoce/składniki: surowe jajko, ocet, słoik z zakrętką.

Przygotowanie: Do słoika wlewamy ocet, następnie delikatnie wkładamy jajko, zakręcamy słoik i odstawiamy na 24 godziny.

Opis zjawiska: Niemal od razu napowierzchni jajka pojawiają się niewielkie bąbelki – w ok. 90% szkielet jaja zbudowany jest z węglanu wapnia. Gdy dochodzi do interakcji z octem, powłoka jaja zaczyna się rozpadać i uwalnia się przy tym co2. Po włożeniu jajka do octu rozpoczyna się reakcja. Kwas octowy rozpuszcza skorupkę a jajko po ok. 10 h staje się elastyczne. Pozostaje jedynie wyraźna, nienaruszona błona zewnętrzna. Jest dość delikatna, dlatego z jajkiem należy obchodzić się ostrożnie. Jajko zachowuje się jakby było z gumy. Co ciekawe, gdy porównamy je ze świeżym jajkiem, okaże się, że jajko na którym zostało przeprowadzone doświadczenie, jest większe.

Dodatkowo: poszerzenie wiadomości na temat właściwości oraz rodzajów jaj – spotkanie z Panią Intendent.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie…