21 września Niezapominajki rozpoczęły świętowanie Dnia przedszkolaka od obejrzenia i wysłuchania bajki „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Następnie dzieci wykonały własny instrument perkusyjny oraz zostały zaproszone do aktywnego słuchania muzyki Chopina. Na zakończenie wesołej zabawy dzieci wyszły na przedszkolny plac zabaw i wesoło spędzały czas.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia!

Do grupy Maczków zawitała dzisiaj Pani Jesień z koszem pełnym niespodzianek i ciekawych zagadek. Dzieci segregowały dary jesieni na jadalne i niejadalne, a także odgadywały zagadki dotyczące jesieni. Następnie zatańczyły taniec z jesiennymi liśćmi i udały się na plac przedszkolny w poszukiwaniu oznak nadchodzącej pory roku.

W poniedziałek 21.09.2020r. świętowaliśmy wraz z najmłodszymi dziećmi 3 i 4 latkami, jeden z najwspanialszych dni w roku szkolnym, a mianowicie DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Pogoda przy ZIELONYM RYNKU dopisywała, dlatego długo bawiliśmy się na świeżym powietrzu. W promieniach słońca mieniły się olbrzymie bańki, które dzieci z „dziką” radością łapały. Na buziakach oprócz uśmiechu powstawały przeróżne zwierzaki pędzlem malowane, to: kotki, pieski, motyki, tygryski i inne.
Samych radosnych chwil życzą Wasze Panie: Wiola, Malwina, Beata, Agnieszka, Ewa na czele z Panią Dyrektor.

W tym tygodniu Niezapominajki miały możliwość poznać nową wartość, jaką jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ, uczyły się, dlaczego trzeba być odpowiedzialnym, nie tylko za siebie, lecz także za inne osoby. To pierwszy krok do bycia samodzielnym. Samodzielność i odpowiedzialność to para, która gwarantuje bezpieczeństwo dziecka.

Dzieci:

·         ćwiczyły zachowywanie się w miejscach publicznych, jako piesi uczestnicy ruchu drogowego,

·         dowiedziały się, dlaczego nie wolno wbiegać na ulicę,

·         poznały oznaczenia, symbole związane z ruchem ulicznym, dowiedziały się, jaką funkcję pełnią znaki drogowe, sygnalizacja świetlna,

·         poszerzyły słownictwo o popularną nazwę przejścia dla pieszych („zebra”),

·         zdefiniowały zasady korzystania z placu przedszkolnego i utrwalały je podczas zabaw,

·         uświadomiły sobie, że w określonych miejscach przestrzega się pewnych zasad, które gwarantują im bezpieczeństwo, np. na ulicy, w sali przedszkolnej, w ogrodzie przedszkolnym.

W środę w naszym przedszkolu gościł teatrzyk ECHO z przedstawieniem „Bajka o skrzatach”. Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ dzieci miały przyjemność oglądać widowisko w plenerze. Opowiadanie było bardzo ciekawe, nawet najmłodsze dzieci były oczarowane przygodami bohaterów.

Zebrania z rodzicami odbędą się w dniach 09.09 – 14.09.2020.

Zebranie rady rodziców 21 września o godz. 17.30 w sali nr 2 (Rumianki).

W zebraniu może uczestniczyć wyłącznie 1 rodzic (bez dziecka), przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Prezentujemy procedury bezpieczeństwa dotyczące przyjmowania i pobytu dzieci w Przedszkolu nr 5 im Pszczółki Mai w Grodzisku Mazowieckim obowiązujące od 1 września 2020 r. 

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców, a szczególnie dzieci, które po raz pierwszy do nas zawitają .

Wszystkim dzieciom życzymy, aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką. Życzymy wszystkim dzieciom, aby w nowym roku szkolnym 2020/2021 każda spędzona chwila w przedszkolu była pełna miłych, wesołych wrażeń i bogata w nowe wiadomości i umiejętności w czasie wspólnych zabaw z nauczycielem i rówieśnikami.

1 WRZEŚNIA 2020 r. zapraszamy wszystkie przedszkolaki do naszego przedszkola. Tego dnia nie ma oficjalnego rozpoczęcia roku.

  1. Szczegółowe informacje dotyczące pracy przedszkola, procedur przyprowadzania i odbierania dzieci, dokumenty do uzupełnienia uzyskacie Państwo od wychowawców drogą mailową .
  2. Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 -18.00.
  3. Dzieci przyprowadzamy do  godz. 8.30. Rodzice zobowiązani są do punktualnego przyprowadzania dziecka.
  4. Rodzic/Opiekun prawny zobowiązany jest do powiadomienia ajenta o nieobecności dziecka do godz. 18.00, w dniu poprzedzającym nieobecność. Zgłoszenia należy dokonać wysyłając SMS pod nr telefonu 502-506-746. Wyjątek stanowi choroba dziecka w nocy, wtedy należy wysłać informację do godz. 8.00 dnia, którego dotyczy żywienie.
  5. Rodzic przekazuje dziecko pracownikowi przedszkola w przestrzeni wspólnej (wiatrołap) i niezwłocznie opuszcza budynek. Prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i sprawne wykonywanie powyższych czynności, a pozwoli to na uniknięcie zbędnych kolejek przed drzwiami.
  6. Wszelkich informacji przedszkole udziela telefonicznie 669 575 155 lub mailowo przedszkole5wolka@gmail.com

Rozpoczęcie roku szkolnego dla grup „0” (gr. V; gr. VI „Pszczółki”; gr. VII „Biedronki”; gr. VIIII, odbędzie się we wtorek 1 września o godzinie 11.30. Osoby dorosłe proszone są o zakrycie nosa i ust maseczkami.

Listy grup w załączeniu:
Grupa V 5-6 latków
Grupa VI „Pszczółki”
Grupa VII „Biedronki
Grupa VIII pięciogodzinna „Żuczki

Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola w wyniki rekrutacji uzupełniającej

Pobierz listę >>>

Zebrania informacyjne dla dzieci przyjętych do Przedszkola nr 5/Wólka Grodziska na nowy rok szkolny odbędą się w piątek 28 sierpnia w godzinach:

Na zebraniach obowiązują Państwa maseczki. Zebranie podzielone zostało na dwie tury, aby ograniczyć liczbę osób przebywających o danym czasie na terenie przedszkola.

We wszystkich grupach wiekowych odbędą się zebrania w drugim tygodniu września (jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli).

Zebrania informacyjne dla dzieci przyjętych do Przedszkola nr 5/Zielony Rynek na nowy rok szkolny odbędą się w środę 26 sierpnia w godzinach:

– Grupa I godz. 16.00 – lista dzieci do wglądu
– Grupa II (tylko nowe dzieci z tych grup) godz. 17.00 – listy dzieci do wglądu
– Grupa V (tylko nowe dzieci z tych grup) godz. 17.00 – listy dzieci do wglądu

Na zebraniach obowiązują Państwa maseczki. Zebranie podzielone zostało na dwie tury, aby ograniczyć liczbę osób przebywających o danym czasie na terenie przedszkola.

Dla grup „0” zebrań nie będzie, ponieważ nauczycielki spotkają się z rodzicami na krótkie zebranie organizacyjne w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj 1 września. We wszystkich grupach wiekowych odbędą się zebrania w drugim tygodniu września (jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli).

Poniżej do pobrania wyprawka dla dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Wzorem ubiegłych lat zakupujecie Państwo tylko artykuły osobiste i higieniczne, natomiast plastyczne, manipulacyjne i biurowe zakupione zostaną dla wszystkich dzieci ze składek, które wpłacicie Państwo na początku roku szkolnego.

Dyżur wakacyjny pełnimy w lipcu, nadal funkcjonujemy w reżimie sanitarnym. Poniżej do pobrania karty zgłoszenia oraz zasady zgłaszania na dyżur wakacyjny w Przedszkolu nr 5 im Pszczółki Mai w Grodzisku Maz. Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola w okresie wakacyjnym wraz z załącznikami proszę składać do 19 czerwca 2020 do godz. 15.00.

Dzisiaj przedszkolaki przygotowywały życzenia, prezenty i popisy taneczne dla mam.

Zapraszamy do krótkiej relacji.

Wszystkim Mamom życzymy wszystkiego najlepszego. Jesteście kochane!

Cel zajęcia – uzyskanie lub wzmocnienie wiedzy i zachowań prozdrowotnych związanych z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19.