Edukacja z psami w Rumiankach

W czwartek 25.04. do grupy Rumianki zostały zaproszone pieski terapeutyczne Melissa i Jarzębina rasy Springer spaniel.

Opiekunka psów przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii podczas których dzieci bardzo chętnie współpracowały. Przedszkolaki podczas zabaw z inteligentnymi zabawkami dla piesków, w których ukryły smaczki dowiedziały się, że psy mają 26 tys razy lepszy węch od naszego.

Dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół, a czesanie i przytulanie  jak zwykle sprawiły bardzo dużo radości i przyjemności.

Zabawa i interakcja z psami rozwija u dzieci empatię, uczy ważnych umiejętności, a także uczy rozumienia i reagowania na potrzeby innych istot. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.